بشرویه؛دیروز،امروز،فردا
زیباگلیست بشرویه بر دامن کویر
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : سرخ زبان
یکشنبه 1393/03/25 :: نویسنده : میرزا


وقتی پای حرف در میان باشد همه ی ما مرد حرف می شویم،از همه بهتر می شویم،می شویم سوپر انقلابی و حزب اللهی،می شویم عاشق شهدا،و همیشه می گوییم می خواهیم راه شهدا را را ادامه دهیم.

می گوییم در زندگیمان باید شهدا را الگو قرار دهیم،می گوییم آی شهدا...!درست است که شما رفتید اما ماهم ماندیم تا همه جا از شما یاد کنیم(فقط یاد)آری!چه مهم! از شما یاد کنیم،برایتان فاتحه بخوانیم،برایتان یادواره بگیریم،البته بهتر است درآن یادواره یادی هم از ما بشود!

وقتی پای حرف در میان باشد همه ی ما در خط مقدمیم،اما...! اما امان از روزی که پای عمل به میان آید،آن موقع است که کمیتمان می لنگد.

به نظر شما شهدا به ما نیاز دارند یا ما به آنها؟

روزها از پی روزها گذشت و شب ها از پی شب ها،هفته ها آمد و رفت،ماهها گذشت و سالهاست رسیده ایم به سالهایی که همچنان می گذرد...پنج سال مدت کمی نیست و ما که خود را مهمان نواز می دانیم یادمان رفته از مهمانان عزیزمان.آنهایی که عند ربهم یرزقونند.نمیدانم آیا مطالبی که می شنویم صحیح است یا نه؟شنیده ایم نزاع بر سر یک قطعه زمین است به نام مصلی،آنهم به نام آن امام سفرکرده.یک نهاد مقدس می گوید سند آن به نام ماست،حق دخل و تصرف ندارید.یک نهاد مسئول در امورشهری می گوید براساس کاربری قدیم آن،این ملک در زمره ی املاک ماست.شهدا را هم اینجا دفن می کنیم که بیشتر مال ما شود!شنیده ایم آن بنیاد گرانقدر دیگر هم دست روی دست گذاشته.شنیده ایم دیگر...انشاالله که دروغ است.دروغ است که شهدای گرانقدر و گمنام ما شده اند بازیچه ی سیاسی کاری های ما...

(طرح پیشنهاد شده برای مزار شهدای گمنام توسط شهرداری سابق)

آیا وقت آن نرسیده بعد از پنج سال دست به دست هم دهیم که اختلاف نظرها رفع شود و ابهامات برطرف،تا بیشتر از این بر غریبی مهمانان گمنام شهرمان نیفزاییم؟

به نظر شما چقدر هزینه دارد ساخت یک مزار آبرومند و بدون تجملات؟

به نظر شما چقدر همت می خواهد کنار گذاشتن اختلافات لااقل بخاطر شهدا؟

به نظر شما بیشتر از این هم می توانیم شهدا را قربانی دنیای خود کنیم؟

خود شهدا شاهدند که دلسوزانه نوشتم و بیشتر از این نمی توانستم در لفافه و غیر مستقیم بنویسم.*

العاقل یکفی بالإشاره

توخود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل...

این جمله را بارها شنیده ایم اما به نظر می رسد یکی از مصادیق واقعی آن همینجا باشد که:

شهدا واقعا شرمنده ایم...

*(یکی از دلایل انتخاب این نوع ادبیات این بود که تقریبا غیر مستقیم پیام انتقال داده شود و خدای نکرده به کسی توهینی صورت نگیرد و اسمی از فرد خاصی به میان نیاید.)

نوع مطلب : بشرویه، مذهبی، پرمخاطب ها، 
برچسب ها : شهید گمنام، بشرویه، نقد،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 1393/03/29 05:59 ب.ظ
بایدم کنار نیان باهم دیگه اون همه زمین کنار خیابون اصلی چه کارا که نمیشه کرد باهاش... اگه به من بدن هم در جهت تکریم اون شهدا اقدام میکنم هم یه 100 واحدی ازش در میارم
شوخی هم نمیکنم
چهارشنبه 1393/03/28 10:58 ب.ظ
تنها المان پویای شهر ما اون بادگیر نیست!!! اصلا شکل اون بادگیر با سایر خونه های شهرمون یکی نیست... من که بشخصه با دیدن بادگیر مستوفی یاد یزد می افتم. اگر از المان متاسب با شهر خودمون استفاده بشه خیلی هم خوبه!
دوشنبه 1393/03/26 01:43 ق.ظ
سلام
به نظر حقیر دفن شهدای گمنام در جوار مزار شهدای شهرمان باید انجام می شد و این جدایی برای بنده به عنوان یک ناظر بی طرف جای سئوال است. حال هم باید نهادهای دست اندرکار با هم اندیشی خالصانه و قربة الی الله راه کاری را مدنظر قرار دهند که بهترین روش برای تعظیم مقام شهدا و بهرمندی همشهریان از آن فضای معنوی باشد.
پیشنهاد می کنم سایر عزیزانی که راه کار عملی برای برون رفت از این مساله به ذهن شان می رسد همین جا مطرح کنند تا به رویت مسئولان برسد.
پی نوشت:
از دست اندرکاران این وبلاگ مفید که مسائل گذشته ، حال و آینده ی شهر را از زیر تیغ نقد منصفانه که به مثابه ی تیغ جراحی پزشکان است می گذرانند، متشکرم.
امیدوارم این رویکرد باعث توجه و تدبیر بیشتر مسئولان تصمیم گیرنده در سطح شهر شود؛ و آنها نیز خود را ملزم به پاسخ گویی سئوال ولی نعمتانشان بدانند.
وَالسَّلَامُ عَلَی مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَی
دوشنبه 1393/03/26 12:56 ق.ظ
قمه زن ها کجایند؟
جنگ به کربلا رسید ... کجایند قمه زن ها، لعن کننده های رهبری، سینه چاکان شیرازی در کربلا ... پاشن برن دفاع از حرم ها..
کجاست مرجع خود ژنرال پندار، اهالی قمه و قلیان و لعن علنی؟ چرا شبکه های چهارده گانه خفه خون گرفتند...؟
کجایند آقایونی که دست بوسی مدعیان دیندانی و دینداری و دینبانی رفته اند و امروز وقت و حوصله و صد البته جرأت دفاع ندارند؟
کجاست ملا باسم که تزورونی را رها کند و سلاح به کف بگیرد؟
بگذار الله یاری از واشنگتن اراجیف ببافد، یاسر الخبیث از لندن ....بزند!
مجتبی شیرازی فحشش را بدهد و صادق شان ، از قم سکوت کند... مصاف ما با اسلام آمریکایی نزدیک است.
دوشنبه 1393/03/26 12:42 ق.ظ
سلام. اتفاقا اینکه المانی که ساخته می شود و پیشنهاد می شود حتی برای شهدای گمنام که مهمانان شهرمان هستند چیزی باشد که به معماری سنتی و پویای بشرویه ربط داشته باشد خیلی خیلی عالی و قابل تحسین و لازم به قدر دانی است. کاشکی کمی اختلافات کم می شدو این طرح سریع اجرا میشد که بشرویه هم در تقدیر از جان فشانی شهیدان گمنام حرفی برای گفتن داشته باشد. یادمان باشد که بشرویه - بر اساس جمعیت ومساحت و تعداد شهدا - بیشترین شهید را در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب و میهن کرده است.
یکشنبه 1393/03/25 10:32 ب.ظ
اون طرحی که قراره اجرا کنند روی مزار شهدا به نظرم اصلا متناسب با اون فضا نیست. کاش حداقل یه کار خوب رو انجام میدادن حالا که با این همه تاخیر قراره کاری بکنند
یکشنبه 1393/03/25 04:03 ب.ظ
هر سخن کزدل برآید لاجرم بردل نشیند
آری اینان صدقوا ما عاهدولله شدندو،وقضی نحبه ولی ما...
آیا ما،ومنهم من ینتظریم!!!
یا،یالیتنی کنت معکم فافوز فوزا عظیما!!!
البته درد دل میرزا درد دل همه ی ماست ورسیدگی به عمران وآبادانی مزار شهدای گمنام از خیلی وقت پیشتر بایستی در اولویت قرار می گرفت که متاسفانه به هر دلیلی تابحال نشده
کاش به جای دست بر روی دست گذاشتن دست در دست هم دهیم و جهادگونه جبران مافات نماییم
از دوستان عزیزی هم که زحمت کشیده و نظر می گذارند برادرانه تقاضا دارم سعی کنند نظراتشون در جهت ایجاد مهربانی و انس و الفت باشد و نه دوری و کدورت
انشاالله...
یکشنبه 1393/03/25 11:40 ق.ظ
اگر برخی ها براشون شهدا مهمتر از خودخواهیشون هست هزینه هایی که از ادارات میگیرندو خرج اون ساختمان بی پایه اونجا میکنندکه مانع دید قبور مطهر شهدا شهدای گمنام شده رو خرج مزار شهدای گمنام کنندنه اینکه عملا جلوی پیشرفت مزار شهدا شوندنکنه الان اینها براشون نون نداره
میرزا
ممنون از نظرتون اما خواهش بنده از همه عزیزانی که نظر میدهند این است که عفت کلام را رعایت فرمایند و نقد منصفانه (نه توهین آمیز)داشته باشند.ما نه با کسی دشمنیم و نه دنبال افزودن تنش هستیم.همانطور که عرض شد این نوشته از روی دلسوزیست برای حل مشکل.و بنظر میرسه این عبارت جالبی نباشه که بگیم این براشون نون داره یا نداره،یا کسی را به خودخواهی محکوم کنیم. ما هم جهت احترام به مخاطب این نظر رو منتشر کردیم اما محتوای آن شاید مورد تایید نباشد.همه مسئولین بزرگوار شهرستان برای ما محترمند و بهتر است به آنها راه حل ارایه کنیم.
یکشنبه 1393/03/25 10:19 ق.ظ
واقعا دردناکه که یه عده بدون هیچ چشمداشتی برن جونشونو بدن که من و امثال من در امنیت باشم و عده ای دیگر از ثمره خون شهدابر میز ریاست تکیه میزنندو به آلاف و اولوف میرسند. متاسفانه قضیه مزار شهدا ی گمنام هم سیاسی شد و آن نهاد مقدس (که انشالله مقدس باشد)تا کنون مانع انجام کار شده است البته عوامل مربوطه حتی محکوم هم شده اند اماامان از استفاده ابزاری از دین و مقدسات....
میرزا
با اینکه باید قدر خون شهدا را دانست کاملا موافقم و البته معتقدم آن نهاد همچنان مقدس است و همانطور که عرض شد نمیتوان یک عامل را مانع سروسامان دادن به مزار شهدا دانست بلکه چندین عامل در این امر دخیل است و همانطور که عرض شد پیشنهاد ما این است که فقط و فقط بخاطر شهدا زودتر تکلیف این قضیه را روشن کنند و به احترام شهدا هرچه زودتر نهادهای مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند اما درباره نکته آخر باید عرض کنم ما بی اطلاعیم و کلا دنبال محکوم و محکوم کردن هم نیستیم بلکه دنبال رفع مشکلیم و انشاالله استفاده ابزاری از دین و مقدسات هم نمیشود فقط یک اختلاف است که با تدبیر حل و فصل میشود انشاالله
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic